Základ pro Mavi položil v roce 1965 Sait Akarlilar, založením firmy Erak clothing Ltd. Jako výrobce pro celosvětově známé jeansové značky investovala firma Erak vždy do nejmodernějšího technického zařízení a může se dnes po více než 35-ti letech chlubit nejvyspělejšími výrobními postupy. Také úzká spolupráce s významným italským designérem Adrianem Goldschmiedem umožnila vývoj, střihově, kvalitativně a módně nezaměnitelných jeansů.

Vyrábíme džíny a sportovní oděvy v Istanbulu pro domácí a mezinárodní trhy. Máme třicet let zkušeností na tomto poli jako dodavatel pro mezinárodní ochranné známky jako Mustang, H.I.S, Hugo Boss, Esprit, Street One, Calvin Klein, Rifle, Guess, Pilot, Eddie Bauer, Chevignon, Canoe, Joop, Swish Jeans, S.Oliver, Cotton Belt atd.

Mavi jeans je č.1 v tureckém džínovém průmyslu. Vlastníme dvě významná zařízení, z nichž jedno je největší džínová továrna v Turecku. Továrna má automatizovanou síť vybavenou japonskými, americkými a německými textilními technologiemi. Integrované příslušenství umožňuje vyrobit džíny průměrně za 23 minut, což zahrnuje šití, praní, kontrolu jakosti a žehlení. Denní produkce tak dosahuje až 45.000 kusů a až 13 miliónů ročně.

Naše produkty exportujeme do Kanady, USA, Německa, Austrálie, Brazílie, Argentiny, Francie, Anglie, Rakouska, Irska, Belgie, Slovinska, Chorvatska, Nizozemí, Švýcarska, Polska, Maďarska, Ruska, Dánska, Baltských států, Řecka, Běloruska, Švédska, Ukrajiny, Izraele, Egypta, Tunisu, UAE atd. Naše produkty se prodávají v řetězcích obchodních domů, samostatných obchodních domech, nezávislých obchodech jako Bloomingdales, Nordstrom, Buckle, Dillard' s, Vanity, Wet Steal, Jeans Machines, Off the Wall, E-Street Denim, Infinito, National Jeans, US Male, Smith Bros, Warehouse of London, Peek & Cloppenburg, Jeanshalle, Engelhorn, Olymp & Hades, Kaufhof, Crash, Western Store, Houses of Fraiser Just Jeans atd. Nyní jsou Mavi jeans na dobré cestě stát se světovou značkou.

Mavi jeans se prodá miliony kusů ročně ve více než 4.600 specializovaných obchodech po celém světě a také v lepších obchodních domech ve 28 různých zemích.

Mavi vlastní a provozuje obchody v několika světových velkoměstech, a to v New Yorku , Montrealu , Vancouveru , Berlině , Frankfurtu a Istanbulu.
Pro více informací o společnosti a našich produktech navštivte mezinárodní webové stránky http://mavi.com